wtorek, 26 sierpnia 2014

"Mrówkowy..." zawrót głowy!Był szał na mrówy! Pamiętacie?! Darować oczywiście nie mogłam, gdy tylko pojawił się "Mrówkowy blok rysunkowy" natychmiast zakupiłam kilka sztuk. Niektóre powędrowały do znajomych i rodziny. Wydatek niewielki - sprawdźcie, a jaka radocha! Jeden egzemplarz w ramach testu pojechał z nami nad morze. I sprawdził się rewelacyjnie! 

Doskonały zabawiacz w podróży, wspaniale spisywał się, gdy dziewczynom znudziło się bieganie po ośrodku i od razu zaciągały inne dzieci do wspólnej zabawy. Takie pozycje wydawane w ramach jakiejś serii są nieocenione! Sprawdzą się wszędzie i dadzą chwilę wytchnienia od przemierzania kolejnych kilometrów za szalejącymi nieletnimi. Doskonale rozwijają umiejętności percepcyjne, plastyczne, nawet logika idzie w ruch! Znajdziecie tutaj razem ze swoimi malućkimi zestawy logicznych zagadek, wspomożecie kojarzenie faktów, czy nawet udoskonalicie i usystematyzujecie wiedzę, jaką zdobyliście w poprzedniej części - "Opowiem Ci mamo co robią mrówki". To nie tylko dodatek do wydanego wcześniej tomu o mrówkach. To niezwykła podróż do poznanego wcześniej świata leśnych i polnych owadów, insektów i innych robaczków. Ten kreatywny szkicownik jest przeznaczony nie tylko dla fanów poprzedniej pozycji, lecz dla każdego małego artysty, miłośnika przyrody i wszystkich, którzy lubią dobrą, twórczą zabawę!Blok rysunkowy stworzony został na podobnej zasadzie co "Mapownik". Zapewne sami widzicie to podobieństwo. 
Czemu zatem ten jest taki wyjątkowy? Przede wszystkim odmienna tematyka, inne zadania i ćwiczenia do wykonania, porusza zdecydowanie inne nieznane dotąd dzieciom kwestie odnośnie żyjątek, którymi są zazwyczaj niezwykle zaciekawione. To doskonale przemyślany zestaw zagadek, zadań zręcznościowych, łamigłówek do rozwiązania z ciekawie wplecionymi informacjami na temat insektów, owadów i innych mieszkańców pól i łąk. Można się z niego nauczyć rysować mrówki, pająki, biedronki, jak też dżdżownicę, sprawdzić umiejętności sprawnego łączenia kolejnych cyferek, dowiedzieć się co jedzą mrówki, czy też zwyczajnie dać upust swoim szaleńczym fantazjom i wymyślić cały system podziemnych korytarzy w mrowisku! Mega zabawa i powtórka z rozrywki, bo przecież w książeczce o mrówkach również były łamigłówki i rebusy do rozwiązywania, ale tu można MAZAĆ, rysować, szkicować, a nawet kolorować!

Zadania są tu naprawdę zróżnicowane, dostosowane zarówno dla dzieci dopiero zaczynających posługiwanie się kredkami - rodzice troszkę pomogą ;), jak i tych, które chodzą już do przedszkola i płynnie posługują się cyferkami.


Na odwrotnej stronie (i tu znów odwołanie do schematu z "Mapownika") znaleźć można cenne informacje o maleńkich stworzeniach zamieszkujących pola i łąki. Bo czy ktoś wiedział, że korsarz (tak, tak, ten niby pajączek o cienkich, długich nóżkach) nie jest tak naprawdę pająkiem, a PAJĘCZAKIEM, albo czemu mrówki hodują mszyce, kim tak dokładnie jest mrówkolew i czemu mrówki panicznie się go boją. Jest tu cały ogrom niezwykłych informacji, którymi dzieci mogą być rzeczywiście zainteresowane, i których na próżno można szukać w zwykłych książkach. To też taki nasz mały rodzicielski wspomagacz w udzielaniu odpowiedzi na pytania: "Mamo/Tato a dlaczego, a kto, a co, a czemu...?" ;)


Oczywiście tych podobieństw do "Mapownika" wydawnictwa Dwóch Sióstr jest tu całkiem sporo, bo i wydanie niemalże identyczne. Ale nam to zupełnie nie przeszkadza! No może format ma nieco mniejszy, ale i ta pozycja wydana w formie szkicownika z twardą tylną okładką, co umożliwia pisanie, rysowanie, ćwiczenie zdolności manualnych dosłownie wszędzie. Począwszy od samochodu, a skończywszy na trawie. Idealna do działań indywidualnych czy w większej grupie. Wyrywane kartki ułatwiają rozdzielenie pracy pomiędzy dzieci tak, aby każde mogło uczestniczyć swobodnie w zabawie i aby mogło swoja pracę zabrać ze sobą na pamiątkę ;)
Dla nas to zdecydowanie powrót do ulubionych bohaterów mrówczego mrowiska i ich codziennej przestrzeni. Starsza córa nadal uwielbia insekty i sama niezwykle chętnie zasiada do rozwiązywania ćwiczeń, natomiast młodsza ciągle przegląda Mrówkowe środowisko w "Opowiem ci mamo co robią mrówki" (te tekturowe strony to objawienie i zbawienie zarazem!). Dla każdego coś miłego!

Polecamy zdecydowanie - fajna kreatywna zabawa i jednocześnie niesamowicie przemycone elementy edukacyjne wraz z użyciem wszelkich elementów wyobraźni i logiki za niezwykle niską cenę!Etui oraz przybornik na kredki:"Mrówkowy blok rysunkowy" 
Stworzyła: Katarzyna Bajerowicz
Wydało: Wyd. Nasza Księgarnia 
w Warszawie roku 2014.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz